Steedvision IPC-1800ADH Plus Security Camera Tester

In stock
- SKU
- IPC-1800ADH Plus
Choose your location
Delivery options and delivery speeds may vary for different locations.
| Brand | Steedvision |
|---|---|
| Model | IPC-1800ADH Plus |
| Display | 4 inch IPS touch screen, 800x480 resolution |
| Network camera test | 12MP 4K IP camera test |
| CCTV camera test | ◉CVI video signal test: resolution support 720p 25/30/50/60fps, 1920x1080p 25/30fps, 2560x1440p 25/30fps, 2592x1944p 12.5/20fps, 4K 3840x2160p 12.5/15fps, UTC control and call OSD menu |
| Power output | ◉Output DC12V/3A power to camera |
| Network funtion | ◉1x RJ45 interface, 10/100/1000M auto adjust |
| Audio test | 1 channel audio signal input |
| Other funtion | ◉RJ45 TDR cable test: RJ45 cable TDR test and cable quality test, to test cable pair status, length, attenuation reflectivity, impedance, skew and other parameter. |
| Power supply | DC 12V/1A |
| Battery | Built-in 7.4V Lithium polymer battery ,2400mAh, 17.76Wh. |
| Language | English, Chinese, Korean, Russian, Italian, French, Polish, Spanish, Japanese etc |
| Working environment | ◉Working Temperature: -10℃ to +50℃ (14℉ to 122℉) |
| Dimension/Weight | 126x83x33mm, 0.32kg / (4.96x3.27x1.3inch, 0.7lbs) |
